Другий вальдорфський клас у нас: хто, що, як, навіщо?
Що вивчають діти?
Звичайні предмети (письмо, математика, читання) викладаються враховуючи вікові потреби дитини. А крім того, діти грають у рухливі ігри замість фізкультури та багато займаються рукоділлям та творчістю.
Як відбувається навчальний процес?
Діти знайомляться з письмовими літерами, які з’являться як з чарівної казки, де друковані букви перетворюються на красунь та красенів та ще й писаних різними кольорами. Так у життя учнів входить краса каліграфії.
Також діти багато вправляються на спеціальних грифельних дощечках, де можна багато разів повторювати елементи письма та малювати форми. Така робота допомагає дітям впоратися зі страхом зробити помилку.
У другому класі діти вивчають табличку множення через тіло – плескаючи в долоні на кожен другий, стрибаючи на кожен третій… Так знання входять не тільки через інтелект, а і закарбовуються у тілі дітей. Також, завдяки табличці Піфагора, діти відшукують закономірності та роблять свої власні відкриття.
Вчитель розповідає дітям багато історій про добро і зло, про людські якості в образах тварин (в цьому допомагають байки), про моральність та порядність. Саме це допомагає у майбутньому підлітку відшукувати у житті свої ідеали, а не йти за хибними кумирами.
Навіщо?
Адже у віці 8-9 років дитина відкриває дуальність світу та продовжує шукати власні кордони. Тому важлива роль вчителя: дати кожній дитині відчути межі її особистості, аби поважати себе та іншого.
"Післясмак медово-пряний; тягучий неквапливий спогад - ще свіжий, ніби скошена трава біля подвір’я пасічника Дмитра; вже настояні й законсервовані у янтарну вібруючу комірчину серця відчуття - все це несе собою подорож 2-В класу на пасіку.
Після неї уявно можна протягнути довжелезні нитки прямих сяючих поглядів дітей та дорослих, нанизавши на них перлини – дуги радісних посмішок кожного, кому пощастило бути причетним до цього свята Життя. І цим намистом прикрасити вже багацько чого у світі…
У 2 класі триває епоха малювання форм. Зазирнули, щоб дізнатися, що саме вони роблять. Виявилося, рахують із зав’язаними очима! Завдання мають багаторівневе: перерахувати рахунковий матеріал із закритими очима, потім перевірити себе вже відкривши очі; дізнатися в сусіда, скільки вийшло в нього, об’єднати його та свій рахунковий матеріал і поділити навпіл (таким чином готуються до епохи математики, де розв’язуватимуть задачі на поділ числа на рівні частини).