Четвертий клас

10 років – це золотий вік дитини, коли вже успішно пройдений перехід від дитячої наївності до власного ставлення до всього в світі, і в той же час ще далеко до підлітковіх криз. Тож діти розквітають, стають цікавими та творчими, вони – вже не маленькі, але ще «чисті» душею.
В цей період у свідомості дитини відбувається «дроблення світу» - від монолітного він стає різномаїтним, проявляється у багатьох аспектах.
І вальдорфська програма 4 класу наповнює цей процес у всіх предметах.
В математиці саме починають вчити дроби, і цю епоху вважають найсмачнішою, адже різати ціле на частки будуть на прикладах піцци, пірогів та яблук.
У мові на частки ділиться слово – діти вивчають морфологію.
У рухливих іграх перейдуть до змагань та стратегічних ігор.
Культурно-історичне забарвлення надає давня скандинавія. Діти вивчають епоху вікінгів та напівбогів – іх простий та жорсткий побут, різні, цілком «людські» риси характеру. Учні в цих образах впізнають себе, проживають їх у виставі «Молот Тора». Вчаться писати рунами.
Так само 10-річним дітям треба знайти себе і у тваринах. Пізнати їх, знайти відповідність будови тіла та характеру, встановити зв’язок. Чотирикласники малюватимуть звірів, читатимуть про них історії.
Важливий образ для дітей - це переплетіння, який вони переживатимуть у рукоділлі - через вишивку хрестом, та в'язання вузлів, на малюванні їх.
А ще саме час відшукати себе у світі в прямому значенні – діти складатимуть карти і плани міста, району, школи, вчитимуться орієнтуватися на місцевості і виходити у великий світ самостійно...Доросле життя починається цікаво!

Похід 4го класу в кінці року.

Похід 4го класу в кінці року. Як це було
"Тему "орієнтування" проробили, в морі накупалися, побут самоорганізували, СХІД сонця зустріли і власне схід визначили.
Ми перевірили прикмети, поки йшли до табору: мурашник знайшли на півдні від дерева, мох - на півночі, спостерігали за довжиною гілок, розкрили секрет стовпчиків на перехресті просік, як по ним визначити північ (найменша сума цифр на суміжних гранях). Навчилися користуватися жовтою рискою на компасі.

Register to read more...

  • Програма першого класу передбачає мистецтво, музику, садівництво, дітей знайомлять з буквами. У молодшій школі предмети вводяться поступово
  • Що вивчають діти? Звичайні предмети (письмо, математика, читання) викладаються враховуючи вікові потреби дитини. А крім того, діти грають у
  • Лейтмотивом третього класу вальдорфської школи є перші кроки дитини у самостійне життя. У віці 9 років дитина вже
  • 10 років – це золотий вік дитини, коли вже успішно пройдений перехід від дитячої наївності до власного ставлення до