Завдання вальдорфської педагогіки - навчання дитини в цілому: голови, серця, рук. Програма вальдорфських шкіл широка і поєднує академічні предмети з художньо-практичними навичками. Вальдорфскі вчителя налаштовані на заохочення в кожній дитині щирої любові до навчання. Для вивчення академічних предметів широко використовуються ігри і художні прийоми, таким чином в учнях формується внутрішня потреба до навчання, що дозволяє покінчити з системою оцінок і показників. На початковій стадії академічним предметам приділяється мало уваги. Програма першого класу передбачає їх в мінімальному обсязі. Основними предметами є мистецтво, музика, садівництво, дітей знайомлять з буквами. У молодшій школі предмети вводяться поступово з мистецького середовища, оскільки діти краще реагують, ніж на сухі лекції. Всі діти вчаться грі на флейті та в'язанню. Як таких підручників не існує: у всіх дітей є робочий зошит, який стає їх робочою книгою. Таким чином вони самі пишуть собі підручники, де відображають свій досвід і те, чому навчилися.
Метод викладання. Подача матеріалу починається з сприйняття - побачити, пережити, здивуватися. Таким чином набувається життєвий досвід, на основі якого робляться висновки, будуються теорії. Сприйняття, почуття, думка, - ось три ступені в процесі навчання, такому процесі, який знаходиться в гармонії з природою дитини і відповідає його потребам. Учні вальдорфських шкіл навчаються в згоді з їх власними духовними силами і в ритмі з їх власним духовним, фізичним, розумовим і емоційним розвитком.
Давайте відкриємо дверцята у клас та дізнаємося, що ж відбувалося на уроках першачків.
Батьки і діти зібралися в коло і разом взяли участь в останньому передріздвяному уроці. Почався він із запалення свічок на адвентському вінку. Сяйво свічок налаштувало на особливий передсвятковий настрій.
Після ритмічної частини нарешті було відкрито останнє, найбільше віконечко адвентського вітражу, який прикрашає вікно класу. Це хвилюючий момент, адже протягом місяця, щодня діти відкривали по віконечку і намагалися вгадати, а що ховається за наступним? Таємницю розкрила пані Катерина, вчителька ГПД, відкривши останнє віконечко.