Вальдорфські свята

Свято Михаїла. Підкорення дракона

Тінь і світло, добро і зло, протистояння та врівноваження – це енергії особливого періоду року, що у вальдорфській традиції носить ім’я Архангела Михаїла. І щоосені діти переживають свято Михаїла як певну ініціацію, подолання, вихід на свій новий рівень. Метафоричне завдання: знайти та подолати дракона. Цей настрій відображають столики сезону: прикрашені червоним кольором, із мечами та вагами – як символ боротьби добра зі злом. Цій темі противаги світлого і темного були присвячені розповіді-історії в кінці уроку, щоб образи дракона та його переможця змогли знайти місце в душі дітей, визрівати там, щоб надалі вміти бачити свого "дракона" і вміти його перемогти. І мова не про знищення, а саме про підкорення.

Розповідає вчителька 2 класу пані Поліна:
Справжнє випробування пережив другий клас на святі Михаїла. Адже вперше діти вирушили зі школи разом з вчителями на міському транспорті у поїздку-похід. У лісі дітей чекало багато випробувань, які потрібно було подолати на шляху до мети. Діти були дуже уважними та зібраними. Ніхто не хотів пропустити жодного випробування і всі терпляче чекали своєї черги. Під кінець шляху всі втомились та згуртувались, почали йти повільніше і з’явилась пісня. Ми всі співали і я відчувала наскільки це важливо та тепло для дітей.

Register to read more...

Свято ліхтариків

«Діти, ви так гарно співали, що прогнали дощ», - говорить учням 2 класу вчитель пані Поліна. – Складайте свої парасольки і віддавайте батькам». Малечі відразу полегшало, адже в руках, окрім парасольок - власноруч виготовлені ліхтарики: тепер повністю можна сконцентруватися на цьому задоволенні – тримати ліхтар на дерев’яній палиці та спостерігати, як він коливається під час ходьби... Не зважаючи на негоду та вечірній час, лише одиниці не приїхали на це свято: вхід біля дендропарку нагадував вулик.
Молодші класи Вальдорфської паралелі «Явір разом з вчителями пішли углиб Сирецького дендропарку ... шукати світло. У повній темряві, співаючи пісень. У цьому - завдання свята та його суть: серед темряви знайти світло (ліхтарі на галявині, куди направлялися діти, запалили вчителі), пережити цей досвід, коли - темрява, невідомість, холод і сирість і раптом – світло і радість.

Register to read more...

Адвентська спіраль: через темряву до світла

Наближаючись до дня зимового сонцестояння – поворотного моменту року, темна частина доби ще збільшується, але разом з тим приходить і відчуття очікування повернення світла, адже саме з тієї миті світловий день почне зростати.
З давніх часів дні сонцестояння знаходили вираз у ритуалах різних народів. У слов'ян – Коляда, Сонцеворот, у германців – Йоль, в Ізраїлі – Ханука, у християн Різдво, та його очікування – Адвент.

Register to read more...

Різдвяне коло

… таку назву ми обрали для останнього свята року в школі. Адже це було дійсно коло – наших творчих зусиль, уваги, коло розваг та радості…
Жива ялинка, рукотворні зірочки на вікнах, гірлянди з апельсинів, живий спів та музика - все це зробили разом вчителі, батьки і діти.
Учні всіх класів потішили своїм виступом, а вчітелі та друзі школи зіграли різдвяну віставу на такому рівні акторської майстерності, що батьки були просто розчулені та вражені. Браво!

Register to read more...